Wegańskie Katowice - Hurry Curry

22:46

Bardzo mnie cieszy, że znajduję coraz więcej miejsc w Katowicach, w których mogę znaleźć wegańskie jedzenie. Jak się okazuje, naprawdę warto przewertować menu z różnych lokali, które nie funkcjonują na rynku jako restauracje stricte wegetariańskie (wegańskiej póki co się nie doczekaliśmy jeszcze w okolicy). Tym razem wybór padł na Hurry Curry i jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy w niej dania kuchni azjatyckiej.
Zaczynając od samego początku, już w menu znajdziemy dania oznaczone jako "vegan", ale warto dopytać, bo okazuje się, że jest ich jednak więcej, patrz - dania opisane jako wegetariańskie. Jeśli zaś chodzi o smak, jestem naprawdę bardzo zadowolony. Niektóre dania owszem, są pikantne (w końcu taki profil lokalu), ale smaki i przyprawy są bardzo dobrze zbalansowane. Ostre przyprawy nie dominują smaku dania, ale smak ten podkreślają. Jeśli jesteś osobą nie jedzącą glutenu, również znajdziesz tu coś dla siebie.

Lokal jest położony w dobrej lokalizacji, przy bocznej ulicy od Mariackiej. Wnętrze bardzo przyjemne. Ceny nie są wysokie, szczególnie, że jedzenie jest bardzo smaczne. Obsługa uprzejma, nie ma problemy, aby się o coś dopytać. Jedyna rzecz, na którą bym pomarudził, to to, że jakby dorzucić do karty tak ze dwa wegańskie dania "główne" do wyboru więcej, to już w ogóle byłoby super.

Strona internetowa KLIK
Facebook KLIK

Samosa z warzywami. Teoretycznie wegetariańska, ale można poprosić też o wersję wegańską.

Placek papdum, a pod nim...

Zupa pietruszkowo-cytrynowa z mlekiem kokosowym.

Jalfrezi, czyli warzywa w pomidorowo-imbirowo-kolendrowym sosie i do tego ryż

Może Cię zainteresuje:

0 komentarze

Like us on Facebook

Subscribe