Wegańskie Katowice - Dobra Karma

16:43

Kolejne już na mapie Katowic miejsce z dostępem do wegańskiego jedzenia. Tym razem na mojej drodze znalazła się katowicka Dobra Karma.
Lokal jest położony w centrum Katowic, niedaleko ulicy Mariackiej. Możemy rozsiąść się na zewnątrz przed budynkiem albo w dosyć klimatycznym, lekko przyciemnionym wnętrzu.

Jeśli rozchodzi się o najważniejsze, czyli o jedzenie to mam dosyć mieszane uczucia. Byłem tam dwa razy. Najpierw jadłem kotleciki z sałatką i sosem, które zbytnio mnie nie zachwyciły. Jak dla mnie osobiście były strasznie wodniste i właściwie nie za bardzo miały smak. Poza tym mam wrażenie, że nie były posolone. Osobiście sam często nie używam wcale soli i jak najbardziej smakują mi dania bez soli, ale jeśli się jej nie używa, abo używa niewiele to trzeba byłoby wyciągnąć smak przyprawami, szczególnie jeśli kotlety nie są przygotowane ze składników, które same w sobie mają jakiś konkretny, wyraźny smak. W przypadku ryżu np tego nie ma.

Później próbowałem jeszcze pizzy wegańskiej. Ciasto mi bardzo smakowało, było takie jakie trzeba, czyli nie gięło się przy wzięciu kawałka pizzy do ręki. Jeśli zaś chodzi o same składniki to dałbym trochę więcej sosu pod składniki. Poza tym smak całej pizzy był zdominowany przez ogórki i to właściwie tylko je było czuć podczas jedzenia.

Jak informuje Dobra Karma, gotują dania według kuchni pięciu przemian. Było to moje pierwsze zetknięcie z tym sposobem gotowania i szczerze mówiąc niespecjalnie przypadło mi do gustu.

Poza tym co nie uszło mojej uwadze, jeśli jesteście weganami, powinniście zwrócić uwagę na to, co dostaniecie na talerzu. Może się zdarzyć, że biały sos na wegańskich kotletach nie jest wegański, a do pieczywa (przegryzki) przed pizzą (opisaną nawet w menu jako wegańska) dostaniecie masło czosnkowe. I nie chcę być naprawdę kąśliwy czy coś. Wiem po prostu, że jest wiele wegańskich odpowiedników owych produktów (nawet w większości marketów można kupić chociażby smalec wegański) i niektóre lokale je podają, więc można po prostu stracić czujność, szczególnie, że zamawiało się jedzenie opisane jako wegańskie. I nie byłoby fajnie mieć atrakcji żołądkowych (przynajmniej w moim przypadku) po przypadkowym spożyciu produktów nabiałowych.

Jeśli rozchodzi się o ceny to są w porządku, na zwykłym poziomie.

Facebook KLIK
Strona internetowa KLIK


Może Cię zainteresuje:

2 komentarze

  1. Jakoś specjalnie nie zachęcają mnie te dania do odwiedzin ;)

    No może po za pizzą ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem weganką. Właściwie to nie jestem nawet wegetarianką.
    Ale jedzie w Dobrej /Karmie bardzo mi smakuje :)

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

Subscribe